تلفن تماس :

0098-9125175991

صندوق پستی:

info@ariapartoco.com

ساعت پاسخگویی:

از ساعت 9 صبح الی 22

آموزشی

دوربین داخل دهانی چیست؟

فروشگاه اینترنتی

دوربین داخل دهانی چیست؟

دوربین داخل دهان چیست؟ پاسخ کوتاه این است که دوربین داخل دهانی ابزاری است که دندانپزشک از آن برای بررسی دهان بیماربا جزئیات بیشتر استفاده می کند. این ابزار که ممکن است مانند یک قلم بزرگ باشد ، دوربینی دارد که از دهان بیمار فیلم هایی با وضوح بالا می گیرد و تصاویر را به صورت واقعی بر روی مانیتور نشان می دهد دوربین های دندانپزشکی مانند نسخه های پیشرفته آینه دستی هستند دوربین های داخل دهان دارای ویژگی های تکنولوژیکی باورنکردنی هستند. با روشنایی LED ، قسمت هد که از ۰ تا ۹۰ درجه می چرخد و قابلیت بزرگنمایی قدرتمند (بعضی از دوربین ها می توانند تا ۱۰۰ برابر بزرگنمایی کنند) ، دندانپزشک می تواند دهان بیماررا با جزئیات دقیق معاینه کند. این به این معنی است که او می تواند تشخیص را با دقت بیشتری انجام دهد. دندانپزشک می تواند این عکس ها را به پرونده سلامت بیمار پیوست کند تا ردیابی هرگونه تغییر ساده باشد. علاوه بر این ، از آنجا که تصاویر دوربین داخل دهانی هنگام گرفتن در مانیتور ظاهر می شود ، دندانپزشک می تواند در مورد سلامتی دهان و دندان شما با بیمار صحبت کند در حالی که هر دو تصاویر یا فیلم ها را مشاهده می کنند.     دوربین داخل دهانی - دوربین داخل دهانی چیست؟

مزایای استفاده از دوربین دندانپزشکی

هنگامی که دندانپزشک در حین معاینه از دوربین داخل دهانی استفاده می کند ، دقیقاً همان چیزی را بیان می کند که در آن زمان می بیند. دندانپزشکان می توانند تصاویر واضح و رنگی را نمایش دهند و به آنها امکان می دهد هر مسئله ای را نشان دهند و بلافاصله با بیمار در میان بگذارند. بسیاری از مطب ها تصاویر را برای بیماران خود چاپ یا ایمیل می کنند تا بتوانید خود در خانه به آنها مراجعه کرده و بدنبال تغییرات خود باشند. به زبان ساده ، دوربین داخل دهان یک دستگاه تصویربرداری کوچک است که عکس هایی از داخل دهان شما را می گیرد. بر خلاف اشعه ایکس ، که می تواند ساختارهای داخلی دندان و فک شما را نشان دهد ، یک دوربین داخل دهانی قسمت خارجی دندان و لثه را با جزئیات بالا نشان می دهد. در مقایسه با رادیوگرافی تک دندان ، که از زمان کشف اشعه ایکس در دهه ۱۸۹۰ وجود داشته است ، دوربین های داخل دهان فقط از دهه ۱۹۹۰ استفاده گسترده ای داشته اند. هنگامی که چند دندانپزشک شروع به استفاده از آنها کردند ، بقیه دندانپزشکان نیز مشتاق استفاده از آن شدند امروزه استفاده از دوربین داخل دهانی بخشی از تجهیزات اصلی کلینیک های دندانپزشکی می باشد از این ابزار قدرتمند برای کمک به آموزش بیماران و مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان ، آسیب دیدن دندان یا ترمیم آن استفاده می کنند. دوربین داخل دهانی چیست ؟ راهنمای خرید دوربین دندانپزشکی   intraoral camera - دوربین داخل دهانی چیست؟

مزایای دوربین داخل دهانی دندانپزشکی

  این وسیله در دندانپزشکی بسیار کاربرد دارد ، در اینجا سه مورد از مهمترین موارد را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

تشخیص راحت و سریعتر

یک دندانپزشک می‌تواند بدون اینکه دهان بیمار را به مدت چند ساعت باز نگه دارد، با استفاده از دوربین داخل دهانی، حفره دندانی را جهت درمان پیدا کند و عوارض ناشی از آن را کاهش دهد؛ این امکان بزرگ باعث شده است تا ویزیت‌های دندانپزشکی برای بیماران ساده و راحت‌تر شود.

تشخیص و مراقبت پیشگیرانه

این دوربین دندانپزشکی قابلیت آن را دارد تا در ابتدای کار مشکلات بهداشت دهان و دندان را تشخیص دهد و بتوان بوسیله آن برای شناسایی موارد احتمالی مربوط به سلامت دندان استفاده کرد، که بدون این دستگاه، دندانپزشک نمی‌تواند با چشم غیر مسلح این مشکلات را ببیند. در حقیقت، تشخیص زود هنگام یک بیماری دهان و دندان، از آسیب‌دیدگی قابل توجه به دندان و از عوارض بعدی آن جلوگیری می‌کند.
آموزش و شفافیت بیشتر برای بیمار
توصیف دندانپزشکان نسبت به وضعیت سلامتی دندان برای بیماران معمولاً دشوار است و می‌توان از این وسیله برای آموزش راحت به بیماران استفاده کرد و همچنین می‌توان از دوربین‌های داخل دهانی برای کمک به بیماران در بررسی وضعیت دندان‌ها استفاده کرد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم
Brands:
فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0